Як очистити електрочайник від накипу

Як очистити електрочайник від накипуСтаття докладно розповідає: як очистити електрочайник від накипу.

Поради щодо профілактики відкладень і їх видалення з ТЕНа дають фахівці інтернет-магазину «Дім Техніки».

Домогосподарки, що підтримують затишок і чистоту в будинку завжди педантично ставляться до кухонного посуду.

Чистота і блиск – ось стислий зміст всіх дій з прибирання в кухонному просторі.

Якщо з миттям посуду легко справляються миючі засоби або посудомийні машини, то з надокучливим накипом в електрочайнику все набагато складніше.

Ми постараємося пояснити причину появи осаду і розповісти способи боротьби з ним.

Чому наростає накип у вашому чайнику

Накип - це кристалічні відкладення, які утворюються на поверхні нагрівальних елементів в місцях зіткнення з рідиною. Кристалічна структура цих відкладень складається з кальцію і магнію. Ви чули такий вислів – жорстка вода?

Саме в ній знаходиться підвищений вміст неорганічних мінеральних солей. І чим їх концентрація більш, тим швидше буде утворюватися осад в чайнику. За змістом певних елементів жорсткість поділяється на:

  • вуглекислу з підвищеним вмістом кальцію і магнію;
  • силікатну з великою концентрацією сполук заліза, алюмінію, кальцію, магнію.

Ці компоненти викликають деяке здивування, невже ми п'ємо таку забруднену воду? Хочемо вас заспокоїти: така вода навіть корисна людині, чого не скажеш про чайник.

Мінеральні речовини, такі як кальцій, магній необхідні для здоров'я і вміст у воді заповнює їх нестачу в організмі. Але при високих температурах вода розкладається на складові вуглекислий газ і нерозчинні мінерали, які залишаються на нагрівальному елементі.

Негативні впливи на нагрівальні елементи

Основну шкоду від осаду мінеральних елементів в першу чергу не відчуття забруднення внутрішньої поверхні чайника, а її вплив на швидкість нагріву і працездатність приладу.

Осідаючи на ТЕНі солі створюють плівку, яка має в 5 разів меншу теплопровідність, ніж метал. Виробники зберігають в секреті сплави, які використовуються в трубчастих електронагрівальних елементах, так як домагаються більшої теплопровідності ніж у конкурентів. Осад зменшує теплопровідність в 5 разів, навіть при шарі в 0,5 мм.

Знижується швидкість і формат віддачі тепла від ТЕНа до води. Відбувається дисбаланс розрахованої навантаження, тепло не йде поза, а повертається до спіралі. Це призводить до ослаблення ниток розжарювання і їх розриву. Чайник перегорає і доводиться купувати новий.

Профілактика наростів у чайнику

Профілактика сольових відкладень – це очищення і пом'якшення рідини перед кип'ятінням в електрочайнику. Для цього використовуються вбудовані в водопровідну систему фільтри.

Залежно від якості фільтрів рідина може бути очищена від солей на 80%, але повністю позбутися від мінеральних елементів вам не вдасться. Фільтри задоволення не з дешевих, при цьому вони потребують постійного обслуговування.

Прості домашні фільтри, у вигляді ємностей не можуть пом'якшити воду, так як ставляться до типу малої і середньої потужності.

Є інший варіант - це купувати бутильованну питну воду, яка проходить очистку на стадії розливу. Знову ж це витратний для сімейного бюджету метод доступний не всім. Тому рекомендації з очищення робочих ємностей знадобляться багатьом господиням, які не мають потужних побутових фільтрів.

Як позбутися накипу в електрочайнику

Як позбутися накипу в електрочайникуБоротьба з накипом проводиться регулярно в тих будинках, де існує підвищений вміст мінеральних солей. З їх відкладеннями можна боротися за допомогою оцту. Ця речовина – реагент. Зв'язуючись з солями, які осіли на стінках посудини, перетворює їх в нове хімічні сполуки – ацетати, які не мають твердої структури і вільно розчиняються в рідинах.

Сама по собі оцтова кислота – агресивне речовина, її застосовують для профілактики промислових систем нагріву, розбавляючи в пропорції 1:10. У побуті застосовувати таке сильне речовина не рекомендується.

Існують хімічні склади для миття чайника від твердих опадів. У їх складі основна діюча речовина - і це адіпін. Він також розчиняє солі в процесі хімічних реакцій.

Для побутового застосування існують методи які дієві і набагато простіше. Ми не будемо розглядати ексцентричні способи з використанням Кока-Коли, яблучних лушпиння, а розглянемо цілком класичні методи.

Чистка чайника уксусною кислотою

Слід знати, що в продажу існує кілька видів оцту. Одні виробляються в результаті бродіння органічних речовин з фруктів (яблучні, виноградні, винні), інші шляхом розведення оцтової есенції. Для видалення відкладень використовується неорганічний 9% оцет. Пропорції рідини для очищення на його основі такі:

3 літри води;

6 столових ложок 9% столового оцту.

Підготовлену суміш вливаєте в чайник і кип'ятіть 5-10 хвилин. Потім, не виливаючи розчин, даєте йому настоятися 40-50 хвилин. Після цього виливаємо рідину, моєму колбу жорсткою губкою. Після процедури слід ще раз наповнити ємність і прокип'ятити для видалення залишків запаху.

Як очистити електрочайник від накипу лимонною кислотою

Лимонна кислота так само може вступати в реакцію з осадом, розщеплюючи його структуру. При цьому вона не має різкого запаху як у оцту.

Послідовність дій при видаленні сольових відкладень аналогічна першому прикладу.

Ми наводимо пропорції для найбільш поширених електрочайників обсягом 1,7-2 літра.

Наповнюємо колбу і кип'ятимо її. Після закипання додаємо 1 столову ложку лимонної кислоти, не виключаємо чайник ще 5-8 хвилин. Вимикаємо і даємо розчину охолонути приблизно 30-40 хвилин. Миємо ємність з використанням звичних засобів.

Як помити електрочайник

Корпус приладу також потребує регулярного очищення. Для пластикових моделей використовуються м'які миючі засоби без абразивних складових.

Відмінно діє метод замочування, коли поверхня покривається миючим засобом і залишається на 5-10 хвилин. За цей час відбувається розм'якшення жирових забруднень і вам залишиться тільки злегка протерти покриття губкою і змити.

Якщо у вас модель з металевим корпусом, рекомендується використовувати столову соду. Вона прекрасно очищає металеві корпуси, роз'їдаючи жир і бруд.

На сталевих покриттях іноді виявляються відбитки рук. Таке забруднення легко видалити за допомогою полірування. Використовуючи бавовняну ганчірку, круговими рухами натирати метал корпусу, поки він не стане чистим та блискучим.

Висновки: як видалити накип в електрочайнику

як видалити накип у електрочайникуРезюмуючи все вищесказане, підведемо підсумки. Для того, що б накуп не з'являвся на стінках ємності, слід використовувати бутильованну воду, яка має структуру без підвищеного вмісту кальцію, магнію, заліза, та встановлювати спеціальні фільтри.

Якщо такі варіанти профілактики нальоту вас не влаштовують, знадобляться способи видалення твердого осаду.

Рекомендованими виробниками елетронагревательного обладнання є препарати промислового виробництва, які реалізуються в магазинах побутової хімії. Провіреними споживачами простими в реалізації є методи з використанням харчових кислот.

Ми не рекомендуємо експериментувати з вашими побутовими приладами, вживати заходів, які включають в себе застосування Кока-Коли, яблук та інших овочів і фруктів. Такі радикальні методи не дають кращого ефекту, а тому є тільки аналогом при цьому не найкращої дії.

 

Також вам будуть корисні інші наші статті:

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід