Як вибрати електрочайник

як вибрати електрочайникУ статті розповідається, як вибрати електрочайник для дому та офісу. Секрети правильного вибору, необхідні функції для зручного використання від інтернет-магазину «Дім Техніка».

Електрочайники увійшли в ужиток кожної третьої сім'ї. Цей зручний побутовий прилад полегшує чаювання вдома і на роботі.

Якщо ви плануєте покупку – прочитайте наші рекомендації та дізнайтеся принципи вибору, що дозволяють зробити нагрів води швидким і безпечним.

Ми розповімо вам основні параметри, на які потрібно звернути увагу, наведемо приклади вдалих моделей для домашнього застосування.

Як вибрати якісний електрочайник?

Електрочайник виконує функції нагріву і кип'ятіння рідини, і має деякі модифікації, до яких відносяться Термопоти. Термопоти - це конструктивно з'єднані в одному корпусі, чайник і термос. Прилад нагріває воду до заданої температури та в автоматичному режимі підтримує її необхідний час.

У цього обладнання є розрахункові параметри вибору:

 • потужність;
 • обсяг;
 • тип нагрівального елементу;
 • матеріал корпусу.

Показники будь-якого з пунктів змінюються в залежності від індивідуальних вимог до продуктивності, безпеки роботи нагрівального приладу.

Дивіться відео про те, як вибрати електрочайник:

Потужність

Потужність впливає на швидкість нагріву рідини. В основному вона залежить від обсягу ємності. У продажу є види з потужністю від 1000 до 3000 Вт. При виборі враховуйте, що цей параметр впливає на енергозбереження і навантаження на електромережу в приміщенні. Якщо у вас проводка не відповідає параметрам споживання - електрочайник з потужністю вище 2000 Вт призведе до проблем з електрикою.

Тип нагрівного елементу

У конструкції використовуються трубчасті електронагрівні елементи відкритого і закритого типів. Відкритий ТЕН – це згорнута спіраллю трубка, розміщена в робочій ємності і безпосередньо контактує з водою. Таку конструкцію вважають застарілою, але вона ще використовується багатьма виробниками. До переваг такого нагрівального елементу можна віднести:

 • низький рівень шуму при роботі;
 • моделі з таким ТЕНом на 10-15% дешевше варіантів з закритими спіралями.

А ось до негативних факторів належать:

 • швидке осідання накипу, з подальшим зниженням швидкості нагріву;
 • необхідність регулярного чищення;
 • неможливість нагріву мінімальної кількості води.

Нагрівальні елементи закритого типу - мають захисну сталеву пластину, яка повністю закриває їх спіраль. Така конструкція ізолює поверхню нагрівального елементу від контакту з рідиною, що в рази збільшує його експлуатаційний період. До корисних переваг такого ТЕНа відносяться:

 • можливість нагріву води від 150 мл.;
 • відсутність накипу і зручність в обслуговуванні;
 • безпеку.

Закриті спіралі мають кілька підвищений рівень шуму при роботі, але це окупається безпекою і зручністю обслуговування робочої ємності.

Обсяг ємності

Обсяг робочої ємності обов'язково враховуйте при виборі. Якщо обсяг менше необхідного, вам доведеться гріти воду в 2-3 рази більше, а це позначиться на витраті електрики, знизить термін експлуатації приладу.

Так як нагрівальні елементи мають свою межу навантажень – використовуючи їх занадто часто, ви швидко скорочуєте їх запас працездатності.

Споживчі дослідження, проведені Європейським центром статистики, вирахували оптимальний обсяг робочої ємності для сім'ї, що складається з 3-5 чоловік –1,7 літра. Існують чайники з об'ємом від 1 до 5 літрів. Велика місткість, що перевищує 2,5 літра, присутній в основному у Термопотах.

Матеріал корпусу

Корпуси можуть бути:

 • пластиковими;
 • металевими;
 • скляними;
 • комбінованими.

Матеріал корпусу електричного чайникаПластикові матеріали мають різноманіття кольорових рішень, фактури і прозорості. Вони стійкі до механічних впливів. Мають мінімальну теплопровідність, що гарантує збереження тепла всередині корпусу чайника більш 30-50 хвилин.

Корпуси з металевих сплавів практично не відрізняються за параметрами від полімерів, але мають більший, в порівнянні з ними вагу і вартість.

Багато споживачів замислюються, а який корпус краще з пластика або сталі? Зараз ми відкриємо вам секрет – при правильному виборі виробника, ніякої різниці між моделями з пластика або сталі немає. Так як якісні полімерні матеріали, які використовуються у виробництві світовими виробниками, давно зрівнялися за своїми параметрами з металевими сплавами – різниця між ними лише в візуальної та декоративної площині.

Що слід враховувати при виборі – це рекомендації фахівців уникати покупки дешевих електрочайників з пластика невідомих виробників. Так як в цій пластмасі відсутні рекомендовані полімерні складові – ці покриття швидко втрачають свій колір, не зберігають тепло або деформуються від температури.

Який електрочайник краще купити

Який водонагрівне обладнання краще купити для домашнього використання в сім'ю з трьох осіб? За цими параметрами рекомендуємо вам моделі;

 • з об'ємом 1,7 літра;
 • потужністю до 2000 Вт;
 • в пластиковому або комбінованому металлопластиковом покритті.

Для офісу або для громадських чаювань, рекомендуємо моделі:

 • з об'ємом 2,5 літра;
 • потужністю 2000 Вт;
 • в металевому корпусі.

Безпека

Якщо в сім'ї є діти, тоді слід обирати моделі з функцією блокування кришки і включення без води, а також із захистом від перегріву. Блокування кришки не дозволить дитині відкрити її і обпектися паром. Діти часто грають з кухонними речами і відсутність подачі електроживлення без наявності в колбі води, збереже електроприлад від згоряння, а дитину вид біди.

Бренди

Існують провірені десятиліттями виробники, які випускають якісну і адаптовану для зручну для користування кухонну техніку:

 • Bosch;
 • Delonghi;
 • Siemens.

Вибираючи моделі цих торгових марок, ви будете мати гарантію якості і довгої роботи обладнання.

Висновки - як правильно вибрати електрочайник

Як вибрати якісний електрочайникПідіб'ємо підсумки. Ваш вибір повинен залежати від вихідних даних про кількість осіб, які будуть обслуговуватися цім приладом.

При наявності в сім'ї дітей потрібно потурбуватися про додаткове функціонал, що забезпечує безпеку. Враховуйте стан електромережі в приміщенні, де буде встановлено обладнання.

Сподіваємося, що дотримуючись наших рекомендацій, ви виберете найбільш підходящий електрочайник.

Інтернет-магазин «Дім Техніка» бажає вам багато приємних чаювань з рідними і друзями!

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід